Пламен Петров, Нов български университет
|Здравейте!
Казвам се Пламен и в момента следвам магистърската програма на НБУ и БАН „Управление на проекти по информационни технологии“. От 4 години работя в софтуерна фирма като старши програмист, като участвам в изграждането на web-приложения, работещи в тясна връзка с бизнес системите на нашите клиенти. Наред с това не спирам да развивам уменията си, правейки първите си стъпки в проектния мениджмънт. Прилагам наученото от програмата при активното си участие в мениджмънта на част от проектите, по които съм ангажиран, и високо ценя предоставените от работодателя ми възможности да участвам във вземането на решения и да работя директно с клиентите.
Желанието ми е да се реализирам като проектен мениджър в софтуерната сфера, тъй като винаги съм се интересувал от начините за подобряване на работния процес и постигането на по-добри резултати, а работата, включваща много директна комуникация с хора, за мен винаги е била привлекателна и интересна. Кариерата ми до момента ми подсказа кои са силните ми страни и смятам, че развитието ми в тази посока е нейното естествено продължение.
Позицията, към която се стремя, включва както планирането и контрола на всички дейности, нужни за успешното завършване на един софтуерен проект, така и мотивацията и развитието на хората в един екип. Вярвам, че широката теоретична подготовка, информираност и натрупан технически опит ще ми помогнат да постигна целите си, но съм сигурен, че сертификационните програми на PMI също ще изиграят положителна роля за моята кариера и ще ми дадат допълнителни знания и увереност.
За да стигна до целта, ще бъдат нужни много упоритост, труд и желание. Винаги съм харесвал сентенцията “Ако си най-умният човек в една стая, то най-вероятно се намираш в грешната стая”. В този ред на мисли, за мен ще бъде много важно по всяко време да продължавам да съм в правилното обкръжение – среда на интелигентни и информирани хора, среда на взаимно обогатяване и респект. Постепенното натрупване на опит на тази позиция на работното ми място също ще бъде от решаващо значение.
Стъпки:
– Март-Май 2012 – Кандидатстване пред PMI за допускане до изпит и подготовка
– Юни 2012 – Явяване на изпит за сертификат CAPM.
– Септември-Декември 2012 – Получаване на допълнителни компетенции чрез курсове – усвояване на Microsoft Project, разговорен бизнес-английски
– 2012-2015 – Придобиване на нужния 3-годишен практически опит в управлението на проекти за явяване на изпит за сертификат PMP на PMI
– Кандидатстване, подготовка и явяване на изпит зa сертификат PMP
➡ Популярността е един от критериите за оценка на публикациите. Подкрепете Пламен, като споделите публикацията му чрез бутоните за социални медии, разположени непосредствено под заглавието.